Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Aileler bir destek, cesaret ve sevgi kaynağıdır, ancak bazen aileler arasında ilişkiler gerginleşir ve aile üyeleri kendilerini izole veya gözden kaçırmış gibi hissederler.

Devamını Oku
Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Bireysel danışmanlık, danışman ile danışan arasında gizlilik ve gönüllülük ilkeleri doğrultusunda gerçekleşen, kişinin kendi açısından ele almayı önemsediği birçok konuyu, sorunu, problemi veya çıkmazı danışmanıyla paylaşabildiği, kişisel farkındalığın kazanıldığı ve birçok sorunun çözümünün sağlandığı bir süreçtir.

Devamını Oku
Çiftler Evlilik Danışmanlığı

Çiftler Evlilik Danışmanlığı

Çift ve Evlilik Terapisi, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Bu terapide, çiftler arasında terapist tarafından yönlendirilen konuşmalara yer verilir. Genel olarak çift birlikte seansa katılırken bazen tek bir kişiye de ilişkisi baz alınarak çift ve evlilik terapisi yapılabilir.

Devamını Oku
Çocuk Ergen Danışmanlığı

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Çocuğunuzun Davranışı Veya Duygusal Zindelik Hakkında Endişe Ediyor musunuz?

Oğlunuz ya da kızınız boşanma konusunda zorlanıyor, belki sizden nefret ettiğini ve diğer ebeveyn ile yaşamak istediğini mi söylüyor?

Devamını Oku
Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

İnsan yaşamının en önemli kararlarından biri eş seçimidir. Evlilik ilişkisinin uyumlu ve doyumlu olması büyük ölçüde eş seçiminin doğru yapılmasıyla ilişkilidir. Fiziksel, duygusal, ruhsal ve sosyal ilişkileri içeren evlilikte uyumun sağlanmış olması, hem eşlerin hem de ailedeki diğer bireylerin ruhsal ve fiziksel sağlıklarını etkilemektedir.

Devamını Oku
Evlilikte Cinsellik

Evlilikte Cinsellik

Disparoni cinsel birleşme öncesinde, sırasında veya sonrasında görülen cinsel bölge ile ilgili ağrıları tanımlar. Sürekli ve yineleyici bir biçimde görülmesi ile karakterizedir. Gene bu tanının konabilmesi için özellikle

Devamını Oku
Kişilik Testleri

Kişilik Testleri (MMPI, WISC-R ve Objektif Testler)

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi : 5-10 yaş çocuklara uygulanan test görsel motor algılamayı ölçmeyi algılamaktadır. 9 geometrik şeklin kopya edilmesi şeklinde uygulanan test, öğrenme bozukluğu tanısında, görsel algılama bozukluğunu ve organik yönlü belirlemek için uygundur.

Devamını Oku
Öğrenci Danışmanlığı

Öğrenci Danışmanlığı

Öğrenci danışmanlığı, öğrenci koçluğu ve profesyonel sınav danışmanlığı olmak üzere iki şekilde yürütülmektedir. Uzun soluklu ve kalıcı başarı için öğrenci koçluğu, öğrenciye bir anlamda zihinsel ve duygusal enerji ortamı oluşturmaktır.

Devamını Oku
Şirket Danışmanlığı

Şirket Danışmanlığı

Özellikle gelişmekte olan küçük ve orta ölçekli kurumlar ihtiyaç duymaktadır. Bu konudaki danışmanlığın getirisi; kurumlarda iş ve müşteri potansiyeli oluşturma, ciro artırımı, sadık müşteri oluşturmak, ürün çeşitliliği gibi başlıklardır.

Devamını Oku
Boşanma öncesi ve sonrası danışmanlık

Boşanma Öncesi ve Sonrasi Danışmanlık

Boşanma, çoğu aile birimi ve ilgili kişiler için en büyük kabuslardan biridir. Bazı insanlar boşanmak için geçerli nedenlere sahip olsa da (sadakatsizlik gibi), diğerleri boşanmayı tercih ederler çünkü artık birbirlerini daha fazla anlamadılar ve çok uzun zamandan kopmuşlar.

Devamını Oku