Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Aileler bir destek, cesaret ve sevgi kaynağıdır, ancak bazen aileler arasında ilişkiler gerginleşir ve aile üyeleri kendilerini izole veya gözden kaçırmış gibi hissederler.

Her ailenin sorunları ve zorlukları vardır, çoğu krizi önlemek için kapsamlı bir şekilde ele alınmalıdır. Bu tür sorunlarla başa çıkmak için çeşitli yöntemler kullanan her aile birimi ile birlikte aile danışmanlığı büyük önem taşır. Aile danışmanı ile görüşmek ailenin daha büyük sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olur ve her endişenin uygun bir şekilde ele alınmasını sağlar. Ailenizin danışmanlığa ihtiyacı olduğu durumlarda ve aile danışmanının aile birimini ve genel refah düzeyini nasıl arttırılabileceği konusunda destek olur. Aile danışmanı, tüm aile bireylerinin ailedeki rollerini anlamalarına ve onlara açık ve dürüst iletişimin faydalarını göstermelerine yardım sağlamakla birlikte tüm üyeler için bir danışma oturumu ‘buzu kırmaya’ destek olarak ve çatışmalar oluşturmadan olumlu bir şekilde birbirlerini anlamalarını sağlar.

Bir aile olarak yaşadığınız zorluklar ne olursa olsun, sorun yaşıyorsanız, Aile Danışmanlığı tüm ailenin daha iyi iletişim kurmasına, farklılıkları anlamak ve çözmesine yardımcı olur. Aileler değişim geçirdiğinde, uyum sağlamayı öğrenmek zor olabilir. Danışmanlık, aile üyelerinin bu zor zamanlarında birbirlerini desteklemelerine, çatışma ve tartışmaları azaltmalarına ve sonuç olarak daha da güçlenmelerine yardımcı olmaktadır.

Randevu