Bilge Kağan

Bilge KAĞAN
Aile-Çocuk-Ergen Danışmanı

Merhaba

Ben Bilge KAĞAN,

BİLGE KAĞAN DANIŞMANLIĞI’ nın kurucusu olup ; bireylere,çocuk ve ergenlere, aileye destek sağlamak ve problemlerin çözümünde yardımcı olmak amacıyla Gaziantep’de Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Çocuk-Ergen Danışmanlık hizmetini etik değerler doğrultusunda ve karşılıklı güven içerisinde hizmetini sunmaktadır.

İnanıyoruz;

* Her bireyin tam potansiyeline erişme hakkı vardır
* Her bir birey tarafından tanımlanan aile birimi, üyelerinin her birinin kişisel olarak yerine getirilmesini sağlamada en büyük potansiyele sahip olduğuna
* Ekonomik durum, cinsiyet, inanç ve değerler yeteneği ve sistemi ne olursa olsun, her bireyin ve ailenin mükemmellik hakkına sahip olduğuna
* Her bireyin ve ailenin değer, dürüstlük ve gizlilik hakkına sahip olduğuna ..

Bireyin hayatına değer katmak,önce kendine olan saygınlığını ve öz güvenini arttırmak,insanın kendisine duyduğu iç sevgisini çoğaltarak içinde yaşadığı tüm evrene sevginin yayılmasını sağlamak ,yaşam içinde karşılaştığı ; iş hayatının stresi ve başarılı olmanın ilkeleri-evlilik ve aile içi iletişim problemleri-duygusal ilişkileri-arkadaşlıklarda ve okul hayatında yaşanan bazı sıkıntıları psikolojik etkilenmede en aza indirmek ve her şeyden önemlisi seçimlerini farkındalık yaşatarak ve yaşam kalitelerini arttırmak, bireysel ve kurumsal düzeyde sizlerle ilk görüştüğümüz andan itibaren sorunlarınıza ortak olarak birlikte çözüm üretme yöntemlerini sağlamak amaçlarımızın önünde gelir.

DANIŞMANLIĞIMIZ ;

Danışanlarımızın güven duygularının arttığı, etik değerler, bilimsel yöntemler, çözüm odaklı uygulamaları kullanarak, sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı nesiller ilkesi ile hizmetlerimizi sunarken ; bireylere yaşam sürecinde ihtiyaç duydukları desteği mesleki etik kurallar çerçevesinde sağlıklı bir gelişim ve hayat çizgisi oluşturmayı ilke edinmiştir.

Yetişkin, çocuk-genç, evlilik öncesi, çift-aile danışmalığı ve kurumsal danışmanlık alanlarında çeşitli bilimsel yaklaşımlar, testler ve eğitimlerle hizmet vermektedir.

Saygılar.

Meral Küçük
Psikolog

Merhaba
Ben Psikolog Meral Küçük. Gaziantep doğumluyum, ilk ve orta ögrenimimi Gaziantep’te  bitirdim .  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimimi tamamladım.
Bilge Kağan Aile Danışmanlığı Merkezi’nde psikolog olarak hizmet vermekteyiz. Bireylerin yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeleri için yardımcı olabilmeyi amaçlamaktayım. Bireysel danışmanlıkta başta kaygı bozukluğu, panik bozukluk, fobiler, depresyon, öfke kontrolü, kişiler arası ilişkilerde yaşanan problemler olmak üzere Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı psikoterapi yöntemleri uygulayarak hizmet vermekteyim.
Prof. Dr. Murad Atmaca’dan Bilişsel Davranışçı Terapi ve Doç. Dr. Nilgün Canel’ den Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimimi tamamlayarak uygulamaya hak kazandım.
MMPI Kişilik Envanter Testi-Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri uygulayıcısıyım.  Aile Danışmanlığı eğitimime bu süreçte devam etmekteyim.

Katılım Sağladığım Programlar
“Bilişsel Davranışçı Psikoterapi- Çocuklar, Ergenler ve Yetişkinler”
“Sosyal Hayatta İkili İlişki Yönetimi ”
“Peki Nedir Bu Başarı Denen Şey?”
“Farkındalık ve Yaratıcı Düşünce”
“Bilginin Gücü”
“Oyun Terapisi”
“Aşırı sahiplenme: İnsan İnsanın Mülkü Değildir”
“Neden Hep Aynı İnsanlar Beni Buluyor?”
“Hayatın Senin mi ?”
“Aile içi Mutluluğun Sırları”
“Algılarımız Beynimizde Nasıl Oluşur?”
“Bireysel ve Toplumsal Travma”
“Hayatıma Yön Veren Çocuk: Ben”
“Mitlerin Neden Olduğu Cinsel İşlev Bozuklukları”
“Neden Birbirimizden Farklı Düşünüyoruz”
“Zehirli İlişkiler: Duygusal Manipülasyonları Tanımak ve Korunmak”

Mail : psikologmeralkucuk@gmail.com
Instagram: psikologmeralkck

Psikolog Meral Küçük